פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק

מהו פייסבוק?

כיום, אין כמעט אדם שלא שמע על פייסבוק. לכ-50% מתושבי מדינת ישראל ישנו פרופיל בפייסבוק. פייסבוק היא רשת חברתית מתקדמת ומצליחה מאד, יותר מכל הרשתות החברתיות הקיימות. פייסבוק מאפשרת לכל אדם לפתוח דף אישי משלו, ולצרף אליו דפים של אנשים שהוא מכיר, כ"חברים". באפשרויות מתקדמות יותר, מאפשרת פייסבוק לעקוב אחר דפים של מפורסמים, של עסקים וכדומה, לחוות דעה על פרסומים של אנשים שונים, ועוד. הרשת החברתית הזו נעשתה נפוצה באופן מהיר ביותר, ואנשים רבים מבלים שעות רבות מיומם בתוך האתר, בפרסום פוסטים, במעקב אחרי פרסומים אחרים, בהצטרפות לקבוצות ועוד.

פרסום ושיווק.

כל עסק, חברה או מוצר, מעוניינים לשווק ולפרסם את עצמם במדיות שונות, על מנת להגיע לקהלי יעד רבים ככל האפשר, וליצור מעגל לקוחות רחב אשר מעוניין ברכישה של המוצרים או השירותים המוצעים על ידם. בעבר, מדיות הפרסום היחידות היו המדיות הכתובות – עיתונים, מגזינים, פליירים וכדומה. בהמשך, הצטרפו מדיות משודרות כמו הרדיו והטלוויזיה. אולם רשת האינטרנט יצרה מהפך גם בעולם הפרסום והשיווק. האינטרנט מאפשר לעסקים להגיע לקהלי יעד מכל העולם, בלחיצת כפתור אחת. לכן הפרסום בחלקים שונים של האינטרנט הפך להיות נפוץ מאד.

היתרונות של פרסום בפייסבוק.

פרסום בפייסבוק לקח את הפרסום האינטרנטי שלב נוסף קדימה. השימוש ברשת חברתית לצרכי פרסום טומן בחובו פוטנציאל אדיר. פרסום בפייסבוק מאפשר לעסקים להגיע לקהלי יעד רבים, תוך פנייה אישית ממש אל כל לקוח בנפרד. הפרסום בפייסבוק מקבל נופך של אמינות, מאחר שאנשים נוטים להאמין להמלצות של מכרים וקרובים. לכן דרך פייסבוק ניתן לגרום לאנשים להאמין במוצר, בשירות ובחברה, לרכוש את השירותים ולהמשיך להמליץ הלאה.

פרסום ממומן בפייסבוק.

מלבד פרסום בפייסבוק בשיטות הרגילות של פתיחת דף עסקי, ישנה גם אפשרות של פרסום ממומן בפייסבוק. פירוש הדבר הוא פרסום של מודעות אשר מופיעות בדפי האתר, לרוב בהתאמה לנושאי ההתעניינות של כל גולש. בעלי העסקים משלמים לפייסבוק עבוק כל גולש אשר נכנס לאתר דרך הפרסום בפייסבוק, או עבור כל גולש שסימן "לייק". זוהי שיטת פרסום יעילה מאד, ועסקים רבים משתמשים בה על בסיס קבוע.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
פרסום בפייסבוק, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Related Posts

Comments